niedziela, 23 grudnia 2018

Świąteczne ozdoby na ostatnią chwilę :)

Nie mogę uwierzyć, że już jutro wigilia, a później Boże Narodzenie. Ten miesiąc zleciał mi naprawdę bardzo szybko! W pracy jak co roku było dużo do zrobienia, cały wolny czas spędzaliśmy na budowie i nawet nie wiem kiedy minęły te 23 dni grudnia. W tym roku nie jestem w 100% zorganizowana jeśli chodzi o Święta. Najpierw nie miałam za bardzo czasu, a kiedy chciałam już coś ogarnąć, mój organizm się zbuntował. Przez ostatnie dni nie zrobiłam prawie nic. Na jutro mam rozplanowane pieczenie od rana i zrobienie jeszcze jednego dania. Dziś, planuję jeszcze posprzątać w nowym domu. W międzyczasie przychodzę jednak do Was z pomysłami na świąteczne ozdoby. Do zrobienia tych materiałowych dekoracji zostały użyte: 

masa solna, materiał z ozdobnymi aplikacjami (przejrzyjcie swoje stare ubrania :D), nożyczki, patyk do kwiatów, sznurek, koraliki, sznurek, ozdobna tasiemka i wata. Tak naprawdę możecie użyć czego chcecie :)Zaczynamy od uformowania z masy solnej kulek, trochę na kształt bułeczki - będą one podstawą naszych ozdób. W środku robimy dziurkę, na wielkość patyczka. 
Możemy ozdobić je sznurkiem, by wyglądały jeszcze bardziej dekoracyjnieZ materiału złożonego na pół, wycinamy kształty, które nas interesują. Gwiazdka, serduszko i choinka będą w sam  raz :)


Zszywamy je, pozostawiając miejsce na włożenie watyPo zaszyciu, robimy delikatną dziurkę i wkładamy patyczek.
Możemy tak zostawić lub dodatkowo jeszcze ozdobić gwiazdkę czy choinkę. Koraliki czy ozdobna tasiemka pasują idealnie :)Na koniec, wkładamy patyczek do podstawek z masy solnej 


i nasze ozdoby gotowe! Jak Wam się podobają? :) 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Musisz to zobaczyć!

Jak zorganizować wieczór panieński lepszy od marzeń

Już kilka razy wspominałam Wam, że wkrótce wychodzę za mąż. Kiedy w styczniu zaczęliśmy załatwiać wszystkie sprawy związane ze ślubem i wese...