piątek, 31 sierpnia 2018

Kolorowy początek roku szkolnego nie tylko dla uczniów ;)

Aż trudno uwierzyć, że jest już koniec sierpnia. W tym roku ten wakacyjny czas upłynął mi naprawdę bardzo szybko! Odkąd skończyłam studia, odczuwam ten czas zupełnie inaczej. Zresztą w trakcie studiów też pracowałam, ale miałam wtedy wolne od zajęć na uczelni. Teraz "w dorosłym życiu" tydzień urlopu przeznacza się np. na prace na budowie 😂 Wiem jednak, że sporo z Was wciąż się uczy, niektórzy mają dzieci w wieku szkolnym dlatego postanowiłam przygotować ten wpis specjalnie dla Was! Myślę też, że niektóre pomysły możecie wykorzystać, mimo że szkoła czy studia już dawno za Wami. Sami zobaczcie i dajcie znać, czy wykorzystacie któryś z pomysłów :).

Tak naprawdę zabierając się za ten wpis, nie wiedziałam co konkretnie będę robić, dlatego przygotowałam dużo materiałów: klej, nożyczki, kolorowe taśmy, tekturę falistą, farby w sprayu, różne naklejki i materiały, słoiki i metalowe puszki. Jest wszystkiego po trochu.


Zaczęłam od pomalowania słoików i puszek - na złoto i szaro.


Odstawiłam je do wyschnięcia i przeszłam do kolejnej rzeczy. 
Zabrałam się za ozdobienie okładki zeszytu. Potrzebowałam do tego tylko zwykłego, czarnego zeszytu, taśmy dekoracyjnej i nożyczek.I gotowe! :)


Następnie, przyszła kolej na białą teczkę, którą bardzo szybko i łatwo ozdobiłam naklejkami - z myślą o płci przeciwnej ;) Co myślicie? Lepiej wygląda? ;)


Biały, gładki segregator też musiał przejść metamorfozę. W tym przypadku zdecydowałam się na użycie kolorowych taśm. Tak naprawdę to od Was zależy, czy stworzycie jakiś wzór, czy postawicie na 
Mi osobiście, efekt końcowy bardzo się podoba, te kolory zmotywują mnie do porządku w dokumentach :D Świetnie sprawdzi się do przechowywania notatek na studiach czy prac plastycznych ze szkoły. To już zależy od Was :) 


Kolejny segregator zyskał nowe oblicze dzięki kolorowym naklejkomNa koniec postanowiłam też zrobić kilka zakładek do książek, które po prostu uwielbiam. Zakładki możecie znaleźć u mnie w całym pokoju. W książkach, szufladach i szafkach. Nie byłabym sobą, gdybym nie wykonała kolejnych :D 

Użyłam do tego tektury falistej w różnych kolorach, kleju w stemplu oraz taśm dekoracyjnych. I jak Wam się podobają te pomysły? Tak naprawdę to tylko inspiracja dla Was. Kilka przykładów na to, jak możecie odmienić artykuły szkolne i biurowe. Niezależnie od tego, czy zrobicie je dla siebie, czy dla swoich dzieci. Mam nadzieję, że podobają Wam się.

Te cudowne długopisy szminki, ołówki narzędzia oraz przeurocze gumki do ścierania - lody uzupełniają szkolną wyprawkę w 100% :) Żałuję, że nie miałam takich, kiedy sama chodziłam do szkoły :D Myślę, że obecnie dzieciaki mają niesamowite szczęście i ogromny wybór przyborów szkolnych. Można oczywiście łączyć gotowe z tymi własnoręcznie robionymi. Ja to właśnie uwielbiam. Że mamy takie możliwości. Że możemy robić coś z niczego, że możemy łączyć nowe ze starym, kolorowe z czarno-białym. Dorosłość z dzieciństwem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Musisz to zobaczyć!

Jak zorganizować wieczór panieński lepszy od marzeń

Już kilka razy wspominałam Wam, że wkrótce wychodzę za mąż. Kiedy w styczniu zaczęliśmy załatwiać wszystkie sprawy związane ze ślubem i wese...