czwartek, 1 czerwca 2017

Pluszowy zajączek dla Malucha

Jak już pewnie wszyscy wiecie, dziś szczególny dzień - Dzień Dziecka. Niektórzy zasypują swoje pociechy mnóstwem nowych zabawek lub słodyczy, inni wybierają spacery i czas na placu zabaw. Niezależnie od tego, co wybierzecie pamiętajcie, że najważniejsza jest radość dziecka i szczęście, które możemy mu dać :) Ja swoich dzieci jeszcze nie posiadam, ale mam małego chrześniaka, który skradł moje serce od pierwszego dnia, kiedy go zobaczyłam :) Dziś pokażę Wam jak samodzielnie wykonać pluszaka - bezpiecznego towarzysza zabaw. W tym miejscu należy się podziękowanie mojej bratowej, która tchnęła życie w tego uroczego zająca :) 

Do jego przygotowania użyte zostały trzy stare, bawełniane bluzki, nożyczki, wata, igła i nici.

Na jednej, najjaśniejszej bluzce rysujemy uszy tak, jak poniżej (dwa razy taki sam kształt)


Następnie, po wycięciu odrysowanego kształtu zszywamy obie warstwy, zostawiając miejsce na wypełnienie watąW podobny sposób odrysowujemy i wycinamy pozostałe części zająca: nóżki, łapki, głowę i tułów. 

Z ciemniejszego materiału wycinamy (opcjonalnie) nieco mniejsze uszy, które przyszywamy do tych pierwszych.


Wszystkie części zszywamy ze sobą podobnie jak uszy i wypełniamy watą (oprócz brzuszka, który wypełniamy po zszyciu zajączka w całość Po złączeniu wszystkich elementów, można wypełnić tułów zajączka 
i zaszyć 
Za pomocą ciemnej nitki tworzymy uśmiech, oczy i nos


I gotowe! :) 

Opcjonalnie można uszyć bluzeczkę lub inny element garderoby dla zajączka. Ten zajączek zyskał czerwoną koszulkę
Jak Wam się podoba? :) W tym przypadku wszystko było wykonywane ręcznie, jednak możecie użyć maszyny do szycia, która przyspieszy i ułatwi cały proces twórczy :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Musisz to zobaczyć!

Jak zorganizować wieczór panieński lepszy od marzeń

Już kilka razy wspominałam Wam, że wkrótce wychodzę za mąż. Kiedy w styczniu zaczęliśmy załatwiać wszystkie sprawy związane ze ślubem i wese...