wtorek, 27 września 2016

Tiulowe pompony

Na pewno już w niejednym sklepie widzieliście kolorowe, tiulowe pompony. Można je kupić gotowe, albo zrobić samemu. Ja oczywiście postanowiłam, że sama zrobię kilka pomponów w dwóch kolorach: czarne i białe. 

Potrzebne są: nożyczki, jakaś książka, tasiemki, nitka i tiul (o szerokości około 20-30cm). Zamiast tiulu podpowiem Wam, że możecie wykorzystać moskitiery do okien :) 


Tiul owijamy wokół książki lekko go zwijając


Następnie trzeba powoli zdjąć tiul z książki, trzymając go, by się nie rozwinął. 


Zdjęty tiul należy złapać po środku i związać tasiemką jak kokardę(Tasiemki nie odcinam, ponieważ będzie mi jeszcze potrzebna)
Zawinięte brzegi wystarczy przeciąć


Zazwyczaj trzeba jeszcze wyrównać końcówki


Tiul formujemy w kształt kulki i w razie potrzeby docinamy do odpowiedniego kształtu


Pompon gotowy! To samo zrobiłam z białym tiulem. Za pomocą tasiemek, które zostały przywiązałam pompony do nitki i powiesiłam między filarami w pokoju :) Jeśli tak jak ja, chcecie by pompony były różnej wielkości wystarczy - zmienić książkę. Im szersza książka tym większy pompon. Natomiast jeśli zależy Wam na większej objętości - potrzebujecie więcej tiulu. Grubość pomponu zależy od tego, ile razy nawiniecie tiul na książkę. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Musisz to zobaczyć!

Jak zorganizować wieczór panieński lepszy od marzeń

Już kilka razy wspominałam Wam, że wkrótce wychodzę za mąż. Kiedy w styczniu zaczęliśmy załatwiać wszystkie sprawy związane ze ślubem i wese...