niedziela, 13 września 2015

Drewniane pudełko na chusteczki

Nie wiem czy pamiętacie pudełko na chusteczki, które Wam kiedyś pokazywałam. Tamto pudełko służy mi cały czas, ale w moim domu rodzinnym. Teraz postanowiłam zrobić coś bardziej trwałego i porządniejszego, co starczy mi na dłuższy czas. Obecnie skupiam się na uniwersalnych dodatkach, które będę mogła wykorzystać w przyszłości do różnych wnętrz. Najczęściej używam kolorów takich jak: szary, biały i czarny. Stwierdziłam, że jestem w takim momencie życia, że na pewno jeszcze się będę przeprowadzać, być może nie raz i warto mieć rzeczy, które będą mogły zmieniać miejsce zamieszkania razem ze mną. Dziś przychodzę do Was właśnie z jedną z takich rzeczy - drewnianym pudełkiem na chusteczki. 


Użyłam pudełka z surowego drewna, białej i czarnej farby akrylowej oraz pędzelków. W zależności od tego, jakie macie pudełko, czasami może być potrzebny papier ścierny, by wygładzić powierzchnię. 


Pudełko lekko oczyściłam, a farby zmieszałam ze sobą
Po uzyskaniu zadowalającego koloru przeszłam do malowania pudełka. 
Nałożyłam trzy warstwy farby. 


Później zostawiłam je do wyschnięcia na kilka godzin


Po wyschnięciu, wystarczyło już tylko włożyć chusteczki do środka 
i zamknąć pudełko. 


  Mój chustecznik gotowy! :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Musisz to zobaczyć!

Jak zorganizować wieczór panieński lepszy od marzeń

Już kilka razy wspominałam Wam, że wkrótce wychodzę za mąż. Kiedy w styczniu zaczęliśmy załatwiać wszystkie sprawy związane ze ślubem i wese...