piątek, 27 marca 2015

Wielkanocne jajko

Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy, dlatego dziś przychodzę do Was z jajkami wielkanocnymi. Nie jestem w tym dobra, ale jednak postanowiłam, że zrobię coś prostego dla Was. 

Potrzebujecie: styropianowych jajek, różnego rodzaju skrawków materiałów, wstążek, sznurków itp., kleju, nożyczek i szpilek. 


Jedno z jajek owinęłam koronką, a drugie kawałkiem materiału. Jajka obwiązałam także wstążkami w odpowiednich kolorach. Gotowe jajka prezentują się tak: 


Kolejny wariant, to pomysł z zeszłego roku. 
Będziecie potrzebować styropianowego jajka średniej wielkości, kleju oraz kolorowych, papierowych paseczków (dł. ok. 12cm).


Na jajko, punktowo nakładamy klej...


  Następnie przyklejamy pozwijanie w ruloniki paseczki, jeden obok drugiego...


Najlepiej, użyć kilku kolorów, będzie to ładnie wyglądać :) Od nas samych zależy, jaką kompozycję kolorystyczną wymyślimy.

 
Gotowe jajko prezentuje się tak :) : O ile pierwszy pomysł jest bardzo szybki i prosty, o tyle z drugim jest nieco inaczej. Jest to dość pracochłonne zajęcie, ale warto się napracować, by stworzyć przepiękną dekorację wielkanocną. Papierowe paseczki można zastąpić bibułą, tak jak to widać na większym jajku.


Lubicie wielkanocne ozdoby? Kupujecie, a może sami robicie coś swojego? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Musisz to zobaczyć!

Jak zorganizować wieczór panieński lepszy od marzeń

Już kilka razy wspominałam Wam, że wkrótce wychodzę za mąż. Kiedy w styczniu zaczęliśmy załatwiać wszystkie sprawy związane ze ślubem i wese...