czwartek, 26 lutego 2015

Tablica na notatki i zdjęcia

Jakiś czas temu koleżanka prosiła mnie o podsunięcie pomysłu, jak zrobić tablicę, na której można przyczepiać jakies swoje notatki zdjęcia itp. Wtedy do głowy przyszła mi tylko korkowa tablica, którą można kupić w różnych rozmiarach, ale nie mogłam jej powiedzieć, że wystarczy kupić. Po namyśle stwierdziłam, że mi również brakuje takiego elementu w pokoju, więc postanowiłam zrobić niewielką tablicę.

Do jej wykonania użyłam: korków od butelek, pianki izolacyjnej (do kupienia np. w sklepach budowlanych, często obłożone są nią też meble lub sprzęt elektroniczny przy zakupie) i  kleju (ja używałam kleju na gorąco)


Pianka, którą wykorzystałam, była dosyć cienka, dlatego skleiłam ze sobą dwa arkusze.


Następnie przeszłam do sklejania korków, które ułożyłam wzdłuż brzegu.Kiedy skończyłam jeden bok, przeszłam do następnego oraz szczytów.Po obklejeniu korkami wszystkich boków, tablica właściwie jest gotowa. Ja akurat nie chciałam swojej wieszać na ścianie, więc zrobiłam jeszcze "nóżki" tak, by tablica stała na szafce.


Tablica gotowa! :)


Za pomocą szpilek i pinezek można przyczepiać do niej ważne notatki, zdjęcia, motywujące napisy i co tylko chcecie. Jak Wam się podoba ten pomysł? :)


3 komentarze:

Musisz to zobaczyć!

Jak zorganizować wieczór panieński lepszy od marzeń

Już kilka razy wspominałam Wam, że wkrótce wychodzę za mąż. Kiedy w styczniu zaczęliśmy załatwiać wszystkie sprawy związane ze ślubem i wese...