sobota, 13 grudnia 2014

Wazon jak malowany! Czyli jak świątecznie ozdobić butelkę

Jak spędzacie ten przedświąteczny czas? Kupujecie prezenty, robicie świąteczne zakupy itp? Czy jeszcze o tym nie myślicie? Ja ostatnio nie miałam zbyt wiele wolnego czasu, ale o prezentach dla moich bliskich pomyślałam trochę wcześniej. Dzięki temu, teraz mogę skupić się na ozdobach i dekoracjach. Nie jestem zwolenniczką przesadnego dekorowania mieszkania, dbam tylko o pojedyncze akcenty i szczegóły. Staram się wszystko dopasować i rozplanować tak, by nie było tego za dużo. Stawiam raczej na klasyczne ozdoby. Dla Was i tak robię mały wyjątek, w tym roku powstało trochę więcej rzeczy :). Dziś jednak mam dla Was coś prostego do wykonania. Jest to mój pomysł na świąteczny wazon.


Użyłam ciemno-zielonej butelki i złotego flamastra. Te kolory bardzo kojarzą mi się ze Świętami Bożego Narodzenia.


Na butelce namalowałam zimowy "obrazek", przedstawiający domy, choinkę, bałwana. Wszystko to ma miejsce podczas śnieżnej nocy.
Akurat w rysowaniu nie jestem najlepsza, ale butelkę tą specjalnie ozdobiłam w ten sposób. Malowałam dość niedbale, proste kształty i formy. Mi się podoba :). Możecie oczywiście stworzyć po prostu jakiś napis, też będzie wyglądać ciekawie. Zastanawiam się, czy potraktować tą butelkę jak wazon i włożyć tam np. gałązki świerku, czy zostawić po prostu jako ozdobę. Zdecyduję przed świętami :).


1 komentarz:

  1. Zainspirowałaś mnie, spotkałam w lidlu komplet dwóch pisaków: złoty i złotoczerwony, a że był jeden, w dodatku przeceniony (5 zł), to jak nie kupić:) No i od razu nadarzyła się okazja wypróbowania na osłonce doniczki

    OdpowiedzUsuń

Musisz to zobaczyć!

Jak zorganizować wieczór panieński lepszy od marzeń

Już kilka razy wspominałam Wam, że wkrótce wychodzę za mąż. Kiedy w styczniu zaczęliśmy załatwiać wszystkie sprawy związane ze ślubem i wese...