poniedziałek, 6 października 2014

Słoik skarbonka

Są osoby, które lubią robić zakupy i płacić za nie kartą. Inni preferują gotówkę. Osoby te dzielą się również na takie, które odkładają i oszczędzają pieniądze i takie, które się tym nie przejmują. W obecnych czasach wielu z nas korzysta z lokat, wpłaca pieniądze na konto, tam je odkładając. Niektórzy jednak wolą zbierać mniejsze kwoty do skarbonki. Ja właśnie należę do takich osób. Dziś mam dla Was pomysł na Waszą własną skarbonkę. Tak naprawdę to od Was zależy, czego użyjecie i jaki efekt chcecie uzyskać. Ja postawiłam na coś dziewczęcego, bardzo prostego. 


Do stworzenia skarbonki użyłam: słoika, sznurka (grubszej nici), wzorzystej tasiemki i małych koralikowych kwiatków. Przydały się także nożyczki, klej, farba i taśma dwustronna. 
Słoik obwinęłam dokłanie sznurkiem.

Od dołu zostawiłam pasek, szerokości mojej tasiemki. I przykleiłam końcówkę sznurka do słoika.


W miejsce tasiemki przykleiłam taśmę dwustronną


i umieściłam materiałową wstążkę.


Tak właściwie mogłabym zostawić, ale zdecydowałam się jeszcze na użycie malutkich, perełkowych kwiatków (możecie takie kupić np. w pasmanterii).Najlepiej wybrać klej przezroczysty. Po przyklejeniu kwiatków, skupiłam się na pokrywce słoika. Wycięłam w niej otwór, przez który można wrzucać pieniądze. 


Na koniec pomalowałam tylko pokrywkę białą (tym razem błyszczącą) farbą. Ze względu na widniejące na niej napisy, musiałam pomalować ją dwa razy i zostawiłam do wyschnięcia.


Gotowa skarbonka prezentuje się tak: 


Jak Wam się podoba? :) Efekt jaki uzyskałam, okazał się być taki, jak zamierzałam - uroczy i dziewczęcy. A Wy na co byście się zdecydowali? U mnie drobniaki już się odkładają! ;)


7 komentarzy:

 1. Ale to ładniusie, bardzo!

  OdpowiedzUsuń
 2. a w biedronce są jeszcze DUŻE podgrzewacze w podobnym kolorze, do takiego lampionu pasują jak ulał:):):):):):)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko bez pokrywki u mnie, żeby właśnie jako świecznik wykorzystać, ale jak komu pasuje, mi kolory podpasowały do tego dużego podgrzewacza. (Są też waniliowe),a jak się znudzi mi jako świecznik lub zabraknie podgrzewacza to ozdobię pokrywkę i może robić za skarbonkę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świeczkom, świecznikom i lampionom mówięc zdecydowanie TAK! :) Rzeczywiście taki słoik można wykorzystać jako świecznik. Ja akurat potrzebowałam skarbonki, stąd ten pomysł, ale jak najbardziej można kombinować na różne sposoby :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Proste, niedrogie, ładne i co najważniejsze - dające satysfakcje, bo wykonane własnoręcznie :)

  OdpowiedzUsuń

Musisz to zobaczyć!

Jak zorganizować wieczór panieński lepszy od marzeń

Już kilka razy wspominałam Wam, że wkrótce wychodzę za mąż. Kiedy w styczniu zaczęliśmy załatwiać wszystkie sprawy związane ze ślubem i wese...