czwartek, 30 października 2014

Domowe odświeżacze powietrza

Chcecie, by w Waszym mieszkaniu roznosił się Wasz ulubiony zapach? Dziś pokażę Wam sposób, jak zatrzymać świeżość i aromat olejków na dłużej. Zamiast wydawać pieniądze na gotowe odświeżacze, które niekiedy straszą nas plastikowym opakowaniem i sztucznym zapachem, możecie sami wykonać swój własny. To od Was zależy jaki wybierzecie kolor i aromat.

 Do wykonania odświeżacza potrzebujecie: opakowanie żelatyny, barwnik (spożywczy, do ubrań lub do jajek wielkanocnych), Wasz ulubiony olejek i szklankę. Wybierzcie taką szklankę, która będzie najlepiej pasować do wnętrza. Lepszy efekt uzyskacie w przezroczystym naczyniu. Dodatkowo potrzebna będzie gorąca woda i sól, ale to na pewno znajdziecie w swojej kuchni ;) 


Do naczynia z gorącą wodą (ok. 250ml) wsypujemy całe opakowanie żelatyny...
 
 
 I energicznie mieszamy: 


Następnie dolewamy ok. 250ml zimnej wody


i wsypujemy odrobinę soli (ok. 1 łyżeczki)
 
 
Dodajemy barwnik (zużyłam niecałe opakowanie)
 
 
I mieszamy wszystko razem
 
 
Na dno szklanki, w której będzie nasz odświeżacz dodajemy kilka kropel ulubionego olejku. Nie miałam przezroczystej szklanki, ale wybrałam taką, która kolorystycznie będzie pasować do mojego pokoju.


Następnie wlewamy do szklanki naszą przygotowaną wcześniej mieszankę. Odstawiamy do stężenia.
 
 
 Gotowe zapachy możemy rozstawić w pokoju, tak by zapach roznosił się po całym pomieszczeniu.


Mam nadzieję, że pomysł Wam się spodobał. Napiszcie co myślicie o tego typu zapachach. Po weekendzie pokażę Wam jak zachować zapach w szafie z ubraniami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Musisz to zobaczyć!

Jak zorganizować wieczór panieński lepszy od marzeń

Już kilka razy wspominałam Wam, że wkrótce wychodzę za mąż. Kiedy w styczniu zaczęliśmy załatwiać wszystkie sprawy związane ze ślubem i wese...