środa, 21 maja 2014

Łyżeczkowy lampion

Wiem, że podobały Wam się propozycje świeczników i lampionów, które do tej pory pojawiły się na blogu. Postanowiłam wykonać jeszcze jeden, specjalnie dla Was, naszych czytelników :)


Do jego wykonania będziecie potrzebować: plastikowych łyżeczek (ok.50szt.), butelki lub plastikowego kubeczka oraz kleju. Ja użyłam kleju w pistolecie, do klejenia na gorąco. Możecie spróbować z jakimś dobrym klejem do plastiku.


Od łyżeczek musicie odłamać tą dłuższą część. Najlepiej tak, by przy "główce" został mały fragment


Kiedy połamiecie już wszystkie łyżeczki, przechodzicie do ich przyklejania. Najlepiej zacząć od góry kubeczkaNależy przykleić je obok siebie 


Następną warstwę układacie trochę niżej tak, by łyżeczki się ze sobą zazębiały


Obklejacie tak cały kubeczek, stopniowo schodząc w dół
Dolną linię łyżeczek można przykleić tak, by trochę odstawały


Kiedy już przykleicie wszystkie warstwy, lampion jest gotowy! :)


Wieczorem pozostaje jeszcze tylko włożyć do środka świeczkę. Końcowy efekt bardzo mnie zaskoczył. Lampion prezentuje się naprawdę okazale


Co o nim sądzicie? :) Zrobienie takiego lampionu, wymaga trochę czasu i cierpliwości, jednak skończenie go, daje dużo satysfakcji i radości. Wiele osób pytało mnie, gdzie kupiłam taki klosz i z czego on jest zrobiony. Przyciąga uwagę ;) Spróbujcie, a na pewno nie pożałujecie! Idealny towarzysz wieczornego odpoczynku i oryginalny pomysł na prezent. Może ktoś z Waszych bliskich, ucieszyłby się z takiego lampionu? 

S.

4 komentarze:

 1. Muszę przyznać że bardzo efektownie wygląda! Sezon grillowy blisko także będzie budulec :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysł, zainspirował mnie, zrobiłam, tylko mój bardziej się "otworzył". teraz już wiem, że dlatego, iż nie odwróciłam kubeczka i pod własnym ciężarem łyżeczki opadały, co spowodowało, że więcej ich potrzebowałam , ale efekt jest świetny właśnie o zmierzchu, dzięki, następny zrobię na Dzień Matki. Własnoręczne wykonanie bardziej Ją ucieszy niż coś ze sklepu. Pozdrowienia dla Was, czekam na kolejne pomysły:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł jest super, wygląda to ślicznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za miłe słowa! :) Cieszę się, że nasze pomysły się podobają i przydają. Jeszcze będzie kilka okazji na zaczerpnięcie inspiracji :)

  OdpowiedzUsuń

Musisz to zobaczyć!

Jak zorganizować wieczór panieński lepszy od marzeń

Już kilka razy wspominałam Wam, że wkrótce wychodzę za mąż. Kiedy w styczniu zaczęliśmy załatwiać wszystkie sprawy związane ze ślubem i wese...