środa, 23 kwietnia 2014

Serwetkowa okładka na książkę lub zeszyt

Co prawda rok szkolny powoli dobiega końca, wszyscy myślą raczej o zbliżających się wakacjach niż o nowych zeszytach, ale mam nadzieję, że dzisiejsza inspiracja Wam się spodoba. Sama nie używam już tego rodzaju zeszytów, ale postanowiłam zrobić sobie notes. W ten sam sposób możecie ozdobić też kalendarze oraz teczki, w których trzymacie potrzebne dokumenty. Zobaczcie jak łatwo i szybko wykonać swój unikalny zeszyt.Będziecie potrzebować: zeszyt (kalendarz,notes, teczkę), szary papier, farbę w spray'u, taśmę, nożyczki oraz serwetkę lub kawałek starej firanki.


Jeśli nie macie szarego lub gładkiego zeszytu, możecie tak jak ja zacząć od oprawienia go szarym papierem. 


Z tak przygotowanym zeszytem możecie przystąpić do dalszego tworzenia

Ja na zeszyt przykleiłam niewielką serwetkę.  Podkleiłam ją delikatnie od środka okładki oraz na zewnątrz, z tyłu.
Następnie można przejść do malowania. Farbą spryskujecie Waszą okładkę. Ja wybrałam kolor fioletowy, ponieważ taki notes będzie pasował  do kolorystyki mojego pokoju ;)


Pomalowany zeszyt zostawiacie do wyschnięcia. Jeśli chcecie możecie użyć farby z obu stron, lub tylko na okładce, tak jak ja to zrobiłam.Po kilkunastu minutach, trzeba delikatnie oderwać serwetkę


Gotowy zeszyt prezentuje się tak:


Jak Wam się podoba? Moim zdaniem efekt jest bardzo ciekawy. Dużo zależy od tego, jaką serwetkę, jaki wzór wybierzecie. Możecie też kontrolować intensywność spryskiwania farbą. Ja zdecydowałam, że nie będę robić żadnego cieniowania itp. Wkrótce mam zamiar wykorzystać inne stare serwetki oraz farby do ozdobienia teczek na kserówki ;)Jak widzicie, jest to prosty sposób na zrobienie czegoś oryginalnego. Tak oprawić możecie także książki, które chcecie uchronić przed zniszczeniem. Przygotowane w ten sposób zeszyty lub kalendarze mogą być także świetnymi prezentami dla kogoś znajomego. Korzystaliście z podobnych przykładów? A może macie zamiar zrobić to teraz? Zapraszamy! :) S.

2 komentarze:

  1. Kawałek starej firanki znalazł zastosowanie na moim notatniku, a gdy na szkoleniu wyjęłam zeszyt do notowania, koleżanki wpadły w prawdziwy zachwyt. Fajnie, dzia:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszymy się, że nasz pomysł został wykorzystany i zaciekawił innych. Zapraszamy do częstszego korzystania z naszych inspiracji! :)

    OdpowiedzUsuń

Musisz to zobaczyć!

Jak zorganizować wieczór panieński lepszy od marzeń

Już kilka razy wspominałam Wam, że wkrótce wychodzę za mąż. Kiedy w styczniu zaczęliśmy załatwiać wszystkie sprawy związane ze ślubem i wese...