poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Ogrodowy lampion

Dni są co raz dłuższe, wkrótce wieczory będą cieplejsze. Rozpocznie się grillowanie i spędzanie czasu na powietrzu. Nie wiem jak Wy, ale kiedy robi się co raz cieplej, lubię usiąść z książką na tarasie. Wieczorami wpatruję się w gwiazdy i słucham odgłosów świerszczy. Zawsze towarzyszy mi wówczas jakaś świeca. W tym roku postanowiłam zrobić lampion, który będę mogła powiesić na tarasie. Oczywiście, jeśli wolicie możecie postawić go po prostu na stole lub oknie. Jego wykonanie nie jest trudne, ale wymaga trochę czasu. Efekt jest niesamowity!  Do wykonania lampionu będziecie potrzebować metalowej puszki (ja mam po ananasach :) ), gwoździ, młotka, kartki papieru, taśmy, nożyczek oraz ołówka. 
Przycinacie kartkę tak, by owinąć nią puszkęNa wyciętej już kartce, rysujecie jakiś wzór. Ja wybrałam motyla i symbol promieniowania


Przyklejamy kartkę do puszki w taki sposób, by nie mogła nam się przesunąć


Następnym krokiem jest ustabilizowanie puszki tak, byśmy mogli tworzyć w niej otwory. Ja użyłam akurat imadła i trzonka od młotka, ale do pomocy możemy poprosić inną osobę, która będzie trzymała nam puszkęZa pomocą gwoździa i młotka, tworzymy małe otwory, według szablonu, który wcześniej narysowaliśmy. Wielkość otworów zależy od Was, ja zdecydowałam się na małe dziurki. Pamiętajcie, by puszka cały czas była stabilna!Kiedy powstanie już wystarczająco otworów, odklejamy kartkę i uzyskujemy taki efekt:


Do lampionu wkładamy świeczkę. Najlepiej prezentuje się on w ciemności

Jak Wam się podoba efekt końcowy? Ja byłam bardzo zadowolona! Jeśli chcecie, możecie z kawałka drutu zrobić zawieszkę do lampionu. Wykonanie może wyglądać na skomplikowane, ale tak naprawdę jesteście w stanie to zrobić. W razie problemów, możecie się zwrócić o pomoc do kogoś silniejszego - chłopaka, męża, brata, taty, wujka, oni na pewno Wam chętnie pomogą :) 

S.

1 komentarz:

  1. fajny, można kilka różnych zrobić i na wieczory przy grilu będzie orginalna ozdoba

    OdpowiedzUsuń

Musisz to zobaczyć!

Jak zorganizować wieczór panieński lepszy od marzeń

Już kilka razy wspominałam Wam, że wkrótce wychodzę za mąż. Kiedy w styczniu zaczęliśmy załatwiać wszystkie sprawy związane ze ślubem i wese...