poniedziałek, 17 marca 2014

Pazurkowe wzorki

Dzisiaj coś specjalnie dla pań! 

Idzie wiosna, więc czas na szaleństwo kolorów i wzorów, również na paznokciach!

Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Was. Wybierzcie swoje ulubione lakiery do paznokci i dowolnie je ze sobą mieszajcie.
Chcemy zaproponować Wam zdobienie paznokci "na wodzie", dzięki któremu Wasze dłonie zyskają niepowtarzalny wygląd i będą przyciągać spojrzenia wszystkich :)

Zaczynamy od przygotowania niezbędnych rzeczy: lakiery do paznokci, zmywacz, patyczki kosmetyczne, ręcznik papierowy, odpowiedniego rozmiaru kubeczek (może być szklany lub jednorazowy; wielkość dostosujcie do potrzeb), wykałaczki, woda o temperaturze pokojowej i taśma klejąca.

Postawiłyśmy na różnorodność barw i wzorów, dlatego też mieszałyśmy lakiery w kieliszku. Aby jednak nie przesadzić z różnorodnością użyłyśmy tylko dwóch kolorów na jeden paznokieć.

Taśmą oklejamy palec wokół paznokcia, aby jak najmniej się ubrudził. Musimy też położyć jedną warstwę lakieru jako bazę pod nasz niepowtarzalny wzór- powinien to być najjaśniejszy z wybranych kolorów.


 Następnie kapiemy lakierem na wodę w naszym naczyniu. Pierwsze "kapanie" to zazwyczaj 2-3 krople lakieru, który rozpływa się po powierzchni. Do kolejnych warstw wystarczy zazwyczaj jedna kropla.
Na środek powstałej plamy lakieru kapiemy drugim kolorem, po chwili znowu pierwszym.

W ten sposób powstaje "pawie oczko", z którego będziemy mogli stworzyć wzór. Nie można jednak robić dużych przerw między kolejnymi warstwami, aby lakier nie wysechł.
 Za pomocą wykałaczki lub, jak było to w naszym wypadku, igły wbitej w gumkę ołówka wyciągamy "pawie oczko" w przeciwnych kierunkach.

 Następnie wzorek wyciągamy w poprzeczne linie, zawsze od jednej ścianki naczynia do drugiej! Powstałe linie możemy jeszcze "przeciąć" w połowie. Przygotowany wcześniej paznokieć z dobrze wysuszona bazą wkładamy delikatnie z góry w wybrany przez nas fragment wzoru i całkowicie go zanurzamy. Zanim wyjmiemy palec zbieramy dokładnie patyczkiem pozostały na powierzchni lakier.


 Paznokieć z naniesionym wzorem pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Dopiero później możemy zdjąć taśmę.

Wzorki możemy również dowolnie modyfikować, wyciągając "pawie oczko" w rozmaite kształty. Oto kilka przykładów:
A tak wygląda efekt naszej pracy :) Wystarczy jeszcze tylko patyczkiem nasączonym zmywaczem wytrzeć lakier ze skórek wokół paznokci i gotowe!
 Na koniec jeszcze kilka inspiracji:


Kolorowego tworzenia!
M.


1 komentarz:

  1. na to bym nie wpadła, super wyglądają te pazurki

    OdpowiedzUsuń

Musisz to zobaczyć!

Jak zorganizować wieczór panieński lepszy od marzeń

Już kilka razy wspominałam Wam, że wkrótce wychodzę za mąż. Kiedy w styczniu zaczęliśmy załatwiać wszystkie sprawy związane ze ślubem i wese...