czwartek, 6 marca 2014

Motywujące napisyMotywacja – stan gotowości do podjęcia określonego działania; wzbudzony potrzebą zespół procesów psychicznych i fizjologicznych określający podłoże zachowań i ich zmian.Tak naprawdę każdy ma swoje sposoby na motywowanie się do działania. Jedni potrzebują motywacji do nauki, inni do ćwiczeń fizycznych, pracy, sprzątania itp. Ja z kolei należę do osób, które potrzebują nieco wiary w siebie i swoje siły. Myślę, że większość z nas miewa gorsze dni, kiedy tracimy siły i chęci na cokolwiek. W Internecie znajdziemy mnóstwo stron z motywującymi cytatami lub zdjęciami. Wpadłam na pomysł, że sama stworzę coś, co będzie przypominało mi o tym, że jestem silna i mam możliwość wprowadzania zmian do swojego życia. Na komputerze napisałam kilka tekstów, cytatów, które wpłyną na moje pozytywne myślenie. Każdy może sam zdecydować, co i w jaki sposób napisze. Chciałam, by napisy te wyglądały jakoś inaczej, dlatego pomieszałam różne typy czcionek i ich rozmiary. 
Kiedy osiągnęłam zamierzony efekt, wydrukowałam wszystkie napisy i zaczęłam myśleć, w jaki sposób użyć ich w pokoju. Na początku myślałam o przyklejeniu kartek na jedną ze ścian.  Ostatecznie postawiłam jednak na proste, czarne ramki A4.  Zakupiłam je w jednym ze sklepów typu "Wszystko po 4zł". Porozstawiałam je w różnych zakątkach mojego pokoju. Tak oto się prezentują:

Oczywiście każdy sam może zdecydować jaki napis będzie dla niego przydatny. Ciekawie wyglądałyby różnokolorowe ramki, napisy również mogą być kolorowe. Wszystko zależy od Waszych potrzeb i kreatywności. Niby zwyczajne ramki, a dodają wnętrzu szczególnego klimatu.
 W dodatku, kiedy się na nie spogląda, naprawdę można się zmotywować do działania, lub chociaż uśmiechu, którego czasem brakuje. Jak Wam się podoba to proste rozwiązanie? 


S.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Musisz to zobaczyć!

Jak zorganizować wieczór panieński lepszy od marzeń

Już kilka razy wspominałam Wam, że wkrótce wychodzę za mąż. Kiedy w styczniu zaczęliśmy załatwiać wszystkie sprawy związane ze ślubem i wese...